پیش درآمد نمایشگاه

این هفته با 4 تا کتاب رفتم پیشواز نمایشگاه . چون نشر چشمه امسال هم تو نمایشگاه غرفه نداره مجبور شدم برم کریمخان .  4 تا کتاب ازش گرفتم که تا نمایشگاه شروع بشه سرم گرم باشه .

دو تا از کتابها ( شب ممکن - برو ولگردی کن رفیق ) به نظرم خیلی جالب بود . از اون کتابایی بود که وقتی می خونیش مرتب خودتو سرزنش می کنی که تو چرا اینقدر حرفاتو می خوری وقتی می بینی بین تو و نویسنده کتاب چقدر حس مشترک هست که اون با خیال راحت و از زبون کتابش حرفش و می زنه ولی تو از ترس تایید نشدن و سرزنش شدن بیشتر حرفاتو قورت می دی , اعصابت به هم می ریزه .

البته این حس هم ذات پنداری با نویسنده موقع خوندن کتاب, تمام حس های بد و از بین می بره . اینقدر خوشحال می شی که یه نفر پیدا شده که مث تو فکر می کنه .

راستی این حرفا رو تو تعریف رمان " ناتوردشت " هم گفته بودم ولی اون خارجی بود اما این دو تا کتابی که جدید خوندم ایرانی بودن برای همین به حس و حال ما نزدیک تر بود.

خلاصه که کلی حال و هوام عوض شد اینقدر که با این روح درب و داغون و مه گرفته تونستم همین چند خط رو هم بنویسم .

پی نوشت : نمی دونم چه جوری این کتابا مجوز نشر می گیرن ( حالا چشمشون نزنم ) کلی حرفای غیر شرعی توشون هست !!!!!!!!!!!!!!!!

/ 10 نظر / 45 بازدید
دل آرام

تا نشر چشمه میای یه خبر هم به بنده بده خب ری را، من سریع خودم رو بهت میرسونم... کتابهایی که تو معرفی میکنی حتما خوندن داره...

i

[گل]

پرچونه

ناتور دشت ... جزو قشنگترین و جالب ترین کتابایی بود که خوندم ...و البته ترجمه ی عالی کتاب بی تاثیر نبود .

ماندانا

سلام ری را جون دلم برات تنگ شده امیدوارم همه جوره حالت خوب باشه البته می دونم که بعد از نمایشگاه کتاب واقعا" خوووووبی [پلک]

یک معلم

چرا همه روحمون درب و داغونه؟!![ناراحت][گل]

پرچانه

دو سه روزه دنبال یک کتاب به درد بخور می گردم امیدوارم اینجا پیداش کنم

یک معلم

نیستید؟ امیدوارم حالتون خوب باشه[گل]

دورخیز

سلام کم می نویسی خانم. البته من یکسالی نبودم ولی امروز همینجوری آمدم و سری بهت زدم. چه خبره نمی نویسی؟ حالتون خوبه؟ مهمتر از خوندن کتاب زندگی کردن آن چیزی که بهش رسیدیم با پوست و گوشت و استخوان است که حتما اینجوری هستی. خیلی بده که بین خود آدم و خواسته و چیزهایی که میدونه درسته فاصله باشه

پرچانه

سلام ری را جان خوبی؟ دلمون تنگیده برات عزیزم انشالا هرجا هستی شاد و خوش و خرم باشی [گل]